ثبت نام كاربر
چهارشنبه, ارديبهشت 05, 1397

 طبق نظر مقام معظم رهبری در دیدار با اعضا کمیسیون بهداشت و درمان مجلس هفتم مبنی بر حفظ حوزه کلان سلامت با اشاعه و گسترش ورزش و اصلاح الگوی تغذیه، حضور در دو فراکسیون به صورت جدی پیگیری و با همکاران عزیز در مجلس شورای اسلامی مشورت های لازم در راستاي تحقق به عمل آمد و در تیر ماه 87 یک ماه پس از شروع مجلس هشتم، با شرکت در رأی گیری های به عمل آمده در فراکسیون ورزش با کسب اکثریت آراء از میان 187 عضو این فراکسیون به عنوان رییس انتخاب شدم و پیگیری توصیه مقام معظم رهبری را در دستور کار قرار دادم.

چگونگی برگزاری انتخابات فراکسیون ورزش و کیفیت آن به شرح زیر بود:

 - امیدوار رضایی با 35 رأی به عنوان رییس

 - احمد ناطق نوری با 32 رأی به عنوان نایب رییس اول

 - علیرضا دهقان با 30 رأی به عنوان نایب رییس دوم ( مخبر فراکسیون پس از تغییرات )

- محمد رضا تابش به عنوان مخبر فراکسیون ( نایب رییس دوم پس از تغییرات )
{ البته آقای دهقان خود مایل بودند در مسئولیت مخبری انجام وظیفه کنند، لذا با آقای تابش تغییر مسئولیت داده و جایگزین همدیگر شدند }

اعضاء هئیت رییسه عبارتند از :

1- سید کاظم دلخوش
2- مقداد نجف نژاد
3- علی اصغر یوسف نژاد
4- محمدحسین مقیمی
5- اسد الله عباسی
6- غلام رضا اسدالهی
7- یوناتن بت کلیا


 گزارش سال نخست ( حدو ده ماه ) :
شروع به کار فراکسیون دوره هشتم مقارن با شکست های ایران در المپیک 2008 پکن گرديد،  لذا لازم بود تا بدون اتلاف وقت نسبت به بررسی عملکرد سازمان تربیت بدنی ، کمیته ملی المپیک و فدراسیون های حاضر در این مسابقات اقدام شود.

 در همین راستا در ابتدا به دعوت مسئولین ذیربط پرداختیم و فدراسیون ها را نیز جداگانه به فراکسیون و خانه ملت دعوت کردیم و استدلال های آنها را شنیده و جهت بررسی دقیق تر و قضاوت بیطرفانه ، نسبت به دعوت از کارشناسان خبره ، نخبگان و قهرمانان تیم های ملی مختلف دعوت به عمل آمد و نظرات و انتقادهای آنان نیز گرفته شد.

فراكسيون ورزش از عملکرد سازمان تربیت بدنی و کمیته ملی المپیک و فدراسیون های شرکت کننده در المپیک 2008 پکن در چندین جلسه متوالی با حضور آقایان علی آبادی، دکتر قراخانلو رئیس وفت کمیته ملی المپیک و رؤسای فدراسیون ها برگزار گرديد ،‌كه بعضا با تقابل سازمان تربيت بدني و كميته ملي المپيك در اين جلسات همراه بود.

اين بررسي ها شامل فدراسيون هاي ذيل بود:

1- بررسي شكست هاي تيم ملي كشتي با حضور هيئت رييسه فدراسيون و كارشناسان و قهرمانان اسبق تيم هاي ملي آزاد و فرنگي
2- بررسي عدم موفقيت تيم ملي وزنه برداري و عدم شركت آقاي رضا زاده در اين مسابقات كه با حضور هيئت رييسه اين فدراسيون انجام شد .
3- بررسي موفقيت ها و نقاط ضعف و قوت تيم ملي تكواندو طي جلسه اي با هيئت رييسه اين فدراسيون
4- بررسي فدراسيون هاي ديگر كه به صورت اجمالي و توسط معاون امور مجلس تربيت بدني با حضور در جلسات فدراسيون مورد بررسي قرار گرفت.

حمايت هاي معنوي اين فراكسيون از ورزش كشور و قهرمانان:

 1- تقدیر و تشکر از بازی های جوانمردانه تیم ملی فوتسال جمهوری اسلامی ایران که منجر به دعوت به مجلس شورای اسلامی و تقدیر رئیس مجلس و قوه مقننه از این عزیزان گردید.

 2- هماهنگی با رئیس مجلس شورای اسلامی در خصوص تقدیر و تشکر از تیم ملی پرورش اندام و قوای جسمانی به دلیل قهرمانی در مسابقات آسیایی و نائب قهرمانی در مسابقات جهانی

3- تقدير و تشكر از بازي هاي جوانمردانه و اخلاق گرا و روحيه پهلواني ، از تيم هاي فوتبال از جمله باشگاه فوتبال فولاد خوزستان و ورزش هاي ديگر

4- دعوت از قهرمان رشته هاي مختلف ورزشي از جمله آقاي ساعي به دليل قهرماني در المپيك پكن و تقدير و تشكر از آنها

حمايت همه جانبه از راه يابي تيم ملي فوتبال به جام جهاني:

 جلسه در خصوص تعیین سرمربی تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران که در جلسه علني مجلس شورای اسلامی در این مورد بررسي قرار گرفت .

در راستای هدفمند کردن و به نتیجه رسیدن تلاش های فراکسیون هیئت رئیسه فراکسیون با تشکیل جلسات متعدد به این نتیجه رسیدند که با تشکیل کمیته های تخصصی هر یک از اعضا را موظف به پیگیری بخشی از ورزش کشور نمایند که پس از رأی گیری کمیته های ذیل تشکیل و از میان خود هیئت رئیسه به غیر از رئیس و نواب رئیس افراد ذیل به ریاست کمیته های تعیین شده مشخص شدند:

1- کمیته ورزش های همگانی:  آقای محمدحسین مقیمی
2- کمیته ورزش های قهرمانی: آقای علیرضا دهقان
3- کمیته فوتبال: آقای مقداد نجف نژاد
4- کمیته کشتی: آقای علی اصغر یوسف نژاد
5- کمیته طرح ها و لوایح: آقای سیدکاظم دلخوش
6- کمیته حقوقی:  آقای غلامرضا اسدالهی
 
  
 
اطلاع رساني فراكسيون ورزش :

فراکسیون جهت اطلاع رسانی و ارتباط مستقیم با مردم و نخبگان ورزشی اقدام به راه اندازی پایگاه اطلاع رسانی با نشاني اينترنتي www.fraction.ir کرده که شامل قسمت های متنوع از اخبار کمیته ها و جلسات فراکسیون و گزیده اخبار ورزش کشور و تالار گفتگو جهت هواداران ورزشي خواهد بود.

دفتر رئیس فراکسیون ورزش در مجلس توسط این سایت با مردم ارتباط مستقیم خواهد داشت و پذیرای پيشنهادات، انتقادات و نظرات آنها خواهد بود.
 
 
 

   
حريم شخصي كاربران   |   شرایط استفاده Copyright 2009 by DotNetNuke Corporation