ثبت نام كاربر
چهارشنبه, ارديبهشت 05, 1397

آخرین مطالب | آرشیو | جستجو

۱۳۹۷ دوشنبه ۲۰ فروردين
رییس فدراسیون پزشکی ورزشی:افزایش نمونه گیری دوپینگ در رشته‌های مدال‌آور و پرخطر.
By Teymouri @ 10:16 ب.ظ :: 9 Views :: 0 Comments :: Article Rating :: خبرها
 

رییس فدراسیون پزشکی ورزشی:

افزایش نمونه گیری دوپینگ در رشته‌های مدال‌آور و پرخطر.

رییس فدراسیون پزشکی ورزشی گفت: چون به دنبال اعزام کاروانی سالم و پاک به بازیهای آسیایی جاکارتا هستیم، سعی خواهیم کرد به رشته‌های پرخطر و مدال‌آور از نظر دوپینگ توجه بیشتری داشته باشیم.

دکتر غلامرضا نوروزی درباره راه‌اندازی مجهزترین کلینیک فوق تخصصی تا پایان سال ۱۳۹۸ اظهار کرد: هر چند ساز و کار و بستر لازم برای راه‌اندازی کلینیک تخصصی پزشکی و ورزشی در سال گذشته فراهم شده بود و توجه به درمان ورزشکاران یکی از اولویت‌های اصلی برنامه این فدراسیون در سال 97 بود، اما بنا به دلایلی تاسیس این کلینیک تا به امروز به تاخیر افتاد. البته طی نشستی که با مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان داشتیم وی تاکید کردند که با استفاده از منابع موجود حداکثر تا پایان سال ۱۳۹۸ این کلینیک مورد بهره برداری جامعه ورزش کشور قرار خواهد گرفت. امیدوارم با حمایت‌های وزیر ورزش که تا به امروز توجه ویژه‌ای به این فدراسیون داشته و با همکاری کریمی مدیر شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی امسال فضای مناسبی را برای تاسیس این کلینیک در نظر بگیریم و هر چه سریعتر مقدمات این کار را شروع کنیم تا در پایان سال 98 کلینیک فوق تخصصی پزشکی ورزشی را به بهره‌برداری برسانیم.

وی درباره تعداد پزشکان اعزامی به بازیهای آسیایی جاکارتا گفت: هنوز لیست دقیقی از تعداد پزشکان اعزامی به بازیهای آسیایی مشخص نیست، اما به دلیل پراکندگی محل برگزاری مسابقات سعی خواهیم کرد با هماهنگی نصرالله سجادی سرپرست بازیهای آسیایی تعداد پزشکان اعزامی و این که بیشتر نیاز به چه متخصصانی داریم را مشخص کنیم. البته در لیست نفرات اعزامی سعی داریم کسانی را در اولویت قرار دهیم که توانمند باشند و بتوانند به خوبی بازیکنان تیم‌های مختلف را در بازیهای آسیایی مدیریت کنند.

نوروزی در پاسخ به این پرسش که با توجه به بالا بودن آمار دوپینگ دوچرخه‌سواری، آیا برای بازیهای آسیایی تمهیدات خاصی برای رشته‌های پرخطر و مدال آور دارید، تصریح کرد: برای این که کاروان پاکی را راهی بازیهای آسیایی کنیم، سعی داریم تعداد تست‌های خود را بویژه در مورد رشته‌های مدال آور و پرخطر افزایش دهیم و هر کجا که نیاز باشد از ورزشکاران این رشته ها تست دوپینگ به عمل خواهیم آورد تا با خیال راحت کاروان را راهی جاکارتا کنیم. البته با قمری رییس فدراسیون دوچرخه‌سواری نیز جلسه‌ای خواهیم داشت تا تمهیدات لازم برای این منظور گرفته شود.

رییس فدراسیون پزشکی ورزشی همچنین پیرامون این پرسش که تست دوپینگ یکی از وزنه‌برداران نوجوان در رقابتهای قهرمانی آسیا سال گذشته از سوی فدراسیون جهانی مثبت اعلام شد ولی هنوز خبری از میزان محرومیت او نیست، آیا شما در جریان محرومیت این وزنه‌بردار نوجوان هستید یا خیر؟ افزود: فدراسیون پزشکی ورزشی قبل از سال پایان سال 96 اسامی کلیه کسانی که مرتکب دوپینگ شده بودند با میزان محرومیتشان را اعلام کرد. اگر دوپینگی در هر رشته ورزشی وجود داشته باشد، فدراسیون بدون شک آن را اعلام می‌کند. شاید هنوز رای نهایی برای این ورزشکار صادر نشده که اسم و میزان محرومیت این ورزشکار از سوی فدراسیون جهانی اعلام نشده است.

وی در پایان از تشکیل پرونده سلامت ورزشکاران اعزامی به بازیهای آسیایی جاکارتا از اواخر این هفته خبر داد.
اRating
Comments

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

   
حريم شخصي كاربران   |   شرایط استفاده Copyright 2009 by DotNetNuke Corporation